Dlaczego catering dietetyczny nie działa?

Zastanawiałeś się być może kiedyś, dlaczego catering dietetyczny trójmiasto może nie przynosić oczekiwanych rezultatów? W końcu posiłki przygotowywane na potrzeby diety pudełkowej nie są magiczne, a ich właściwości najprawdopodobniej mogą nie sprostać zbyt wygórowanym bądź zupełnie niesprecyzowanym oczekiwaniom. Zapoznaj się z kilkoma sytuacjami, w których możesz zmarnować pieniądze decydując się na catering dietetyczny.

Źle dobrana kaloryczność diety

Kalorie to nieodłączny element diety pudełkowej. Oczywiście wariantów kalorycznych może być naprawdę mnóstwo. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby wybrać ten, który jest najbardziej odpowiedni dla nas i dla naszego trybu życia. Bardzo ryzykowną praktyką jest decydowanie się na zbyt niskokaloryczną dietę, gdy chcesz zrzucić kilka kilogramów. Nie tylko możesz wówczas chodzić głodny i wrócić do niechcianego podjadania. Ryzyko jest tutaj dużo większe. Najprawdopodobniej rozregulujesz w ten sposób swój metabolizm, a skutki takiego działania mogą być nieodwracalne. Z drugiej strony, gdy prowadzisz siedzący tryb życia zbyt duża ilość kalorii może spowodować, że zaczniesz niekontrolowanie przybierać na wadzę.

Niedobór snu i odwodnienie organizmu

Zakupiłeś dietę pudełkową, ale nie jesteś zadowolony z efektów bądź w ogóle ich nie widzisz? Zastanów się wobec tego czy na pewno poprawnie dbasz o swoje zdrowie, by dieta mogła działać. Bardzo ważna jest tutaj odpowiednia ilość snu. Jeżeli będziesz wypoczęty możesz mieć pewność, że Twoja wydajność wzrośnie a przemiana materii wróci na właściwe tory. Nie bez znaczenia jest także właściwe nawodnienie organizmu. Dorosły człowiek powinien wypijać od 2 do 2,5l wody na dobę. Postaraj się zadbać chociaż o niezbędne minimum, a przekonasz się, że Twoja dieta pudełkowa zacznie działać i  końcu będziesz z niej naprawdę zadowolony.

Niekontrolowane nadrabianie kalorii w weekend

Myśl o nadchodzącym weekendzie wypełnia Cię od środka. Masz już przed oczami wizyty w swoich ulubionych knajpach i pełne stoły najróżniejszych potraw. Dodatkowo szykują się również odwiedziny u rodziców, więc z pewnością nie wyjdziesz stamtąd głodny. Obrazek idealny, ale czy na pewno? Dieta pudełkowa gwarantuje zdrowe i smaczne odżywianie od poniedziałku do piątku. Natomiast w weekend sam musisz zdecydować co zjesz. Pamiętaj jednak, że nadrobione weekendowe kalorie nie znikną magicznie w trakcie tygodnia. Dodatkowo możesz odczuć, że Twoje samopoczucie znacząco się pogarsza, jeżeli pozwolisz sobie na zbyt niezdrowy tryb weekendowy. Korzystaj z dobrodziejstw miasta z głową, a Twoje pieniądze nie pójdą na marne.

Brak aktywności fizycznej

Dieta pudełkowa to naprawdę świetny wynalazek. Jednak nie jest ona stworzona po to, aby zastąpić Ci aktywność fizyczną. Ma być niejako jej uzupełnieniem. Tylko dobre odżywianie w połączeniu ze zdrowym trybem życia będzie przynosiło naprawdę spektakularne rezultaty. Zatem to wyłącznie od Ciebie zależy czy dieta pudełkowa na dowóz będzie działała. Pamiętaj, że nie muszą to być wyczerpujące treningi, po których nie masz nawet siły nic jeść. Chodzi o świadomość, że Twój organizm potrzebuje spaceru, jazdy na rowerze czy krótkiego joggingu, abyś mógł cieszyć się ze wszystkich dobrodziejstw, jakie oferuje dieta pudełkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *